15 team building activities to engage

15 meeskonnatööd arendavat lahendust, et kaasata, arendada ja liita meeskondi

Avaldatud 29. jaan 2019

Paljud töötajad suhtuvad meeskonna arendamisse skeptiliselt või usaldamatult. Tõsi on aga see, et hästi kavandatud ja ülesehitatud programmid on võimelised teie meeskonda nii kaasama kui ka arendama. Selle kasutegurid on erinevad - alates konkreetsest oskusest, mida te sooviksite arendada kuni lihtsalt meeskonna ühtsustamise ja sidumiseni. See kõik sõltub sellest, millise meeskonnatöö lahenduse kasuks otsustate.

Catalyst Team Building meeskonnana oleme pikki aastaid uurinud, mis teeb meeskonnatööd arendavad lahendused efektiivseks ning disaininud selle protsessi jooksul üle 130 päris enda programmi. Kasutades neid teadmisi, oleme kokku pannud nimekirja 15 meeskonnatöö lahendusest, mis aitavad teil lõbusal ja vahval moel oma töötajaid kaasata ja aidata arendada uusi olulisi oskusi.

Nimekirjas oleme välja toonud nii organiseeritud programme kui ka väiksemaid tegevusi, mida teil on võimalik ka oma kontoris rakendada. Seega peaksite leidma sobiva meeskonnatöö lahenduse, mis sobib just teie nõudmistega ja aitab teil oma eesmärke saavutada.

Bingo aardejaht

See on klassikaline lähenemine meeskonnatöö arendamise harjutustele ja pakub teile piisavalt vabadust, et fokuseerida oma meeskonda. Üldine kontseptioon on luua Bingo mängu stiilis ruudustik erinevate ülesannetega, jagada osalised meeskondadesse ja seejärel paluda neil need ülesanded täita. Kiirema ja lühema harjutusena on võimalik paluda neil täita ainult ühes reas olevad ülesanded, mitte kogu ruudustikku.

Bingo aasdejaht keskendub peamiselt meeskonna kaasamisele ja sidumisele, kuid sellegipoolest on võimalik sellest tohutult palju õppida, kuna Bingo ülesannetena on võimalik kirja panna mida iganes te soovite. Kui teie sooviks on arendada meeskonna võimet avalikkusega suhelda, looge ülesanded, mis on seotud võõrastega rääkimisega. Kui soovite aga hoopiski harjutada meeskonnatööd ja probleemide lahendamise oskusi, andke neile ühe ülesandena üheskoos pusle kokkupanemine. Sellel meeskonnatöö lahendusel ei ole piire.

Beat the Box

Ava kohver

Ava kohver on innovaatiline meeskonantöö lahendus, mis ühendab endas strateegilise mõtlemise ja ajuhtimise koos meeskonnatöö ning probleemide lahendamisega. See mitte ainult ei pane proovile meeskonna ühtsust, vaid ka nende teadmisi üksteise võimetest ja oskustest.

Osalejatele antakse suur kast, mille sees on neli väiksemat kohvrit. Iga kohver on täidetud erinevate mõistatuste ja müsteeriumitega, mille meeskonnad peavad lahendama, et saada juurdepääs järgmisele kohvrile. Ja seda kõike piiratud ajaga. See tegevus võib olla nii võistluslik kui ka koostööl põhinev, olenevalt sellest, kuidas te soovite oma meeskonda arendada. Programm on mõeldud osalejate terviklikuks proovilepanekuks, kasutades korraga mitmeid erinevaid oskusi ja õpetades hindamatuid õppetunde.

Vaadake lühikest tutvustavat videot Ava kohver lahenduse kohta.

Sõlmes käed

See on lühike harjutus ja sobib ideaalselt siis, kui soovite liita oma meeskonda ja aidata neil end lõdvestada. Ettevalmistus on väga lihtne – paluge osalistel seista väikeses ringis nägudega vastakuti ning seejäel paluge igal osalisel sirutada käsi välja ja haarata nende vastas seisva inimese käest. Peale seda paluge osalistel teha sama asja ka oma teise käega, kuid nüüd haarata enda vastasseisjatest kellegi teise käsi. Nüüd paluge neil end sõlmest lahti siduda ilma, et keegi vahepeal kätest lahti laseks.

See on üllatavalt keeruline väljakutse, mis nõuab meeskonna organiseerimist, erakorraliselt head suhtlemist ja head juhtimist, sundides samal ajal kõiki osalisi aktiivselt kaasa lööma. See on ideaalne meeskonna sidumiseks, juhtimise julgustamiseks ja andmaks töötajatele kõneainet, millest ka veel järgnevatel päevadel muljetada.

Bridging the Divide - Teams Collaborate

Kuristikku ületades

See lahendus on laiem käsitlus klassikalisest meeskonnatööd arendavast harjutusest. Kuristikku ületades viib silla ehitamise täiesti uuele tasemele. Osalised jagatakse meeskondadesse ja nende ülesandeks on ehitada silla konstruktsioon vastavalt kliendi etteantud täpsustustele ja seda kõike piiratud ressursside ning etteantud aja piires. Iga meeskond astub nii kliendi kui ka varustaja rolli, mis lisab ülesandele veelgi sügavust, kuna kõik osalised kogevad tehingu mõlemat poolt.

Kui aeg saab täis, tulevad kõik meeskonnad kokku, et ühendada oma sektsioonid terviklikuks sillaks ja seejärel seda puldiautoga testida. Ehitusprotsess nõuab tõhusat suhtlemist, meeskonnatööd ja organiseeritud planeerimist ning seejuures jagatakse edu kogu ettevõtega.

Vaadake lühikest tutvustavat videot Kuristikku Ületades programmi kohta ja tutvuge sellega lähemalt.

Global Innovation Game - Teams learn effective communication and innvoation

Innovatsiooniklubi

Ikoonilisel telesaatel põhinev Innovatsiooniklubi on meeskonnatööd arendav tegevus, kus osalised peavad looma uusi innovatiivseid tooteid ja ideid ning neid seejärel esitlema.

Selle tegevuse potentsiaal on uskumatu, sõltudes ajast ja olemasolevatest ressurssidest. Osalejatel võib paluda kujundada erinevaid lisasid toetamaks nende ettekannet, kasutades oma loovust ja meeskonna ressursse. Alternatiivselt võib osalejatel paluda luua toode, mis aitaks arendada ettevõtet tervikuna, võimaldades kasutada seda meeskonnatöö lahendust lõbusa ajurünnaku sessioonina. Harjutuse igas osas on osalistel vaja rakendada erakordseid esitlus- ja suhtlemisoskusi, mis on kombineeritud suurepärase planeerimise, organiseerimise ja innovatiivse mõtlemisega.

See on lihtne, mitmekülgne, tõhus ja vahva – kõik, mida vajate. Lugege lähemalt Innovatsiooniklubi kohta.

Chain Reaction Table Top - teams learn to collaborate and discuss ideas and innovate

Ahelreaktsioon

Ahelreaktsioon ühendab endas rahulolu keeruliste süsteemide loomisest metoodilise lähenemisega projekteerimis-, testimis- ja arendustehnikatega. Osalistele antakse kasutada ideekaardid, et nad saaksid luua ahelreaktsiooni masina, mis lõppkokkuvõttes aitab saavutada üsnagi lihtsa eesmärgi.

Edu saavutamiseks peavad meeskonnad erinevate süsteemide testimisel olema kannatlikud ja metoodilised, kasutades üksteise mitmekülgseid oskusi, et efektiivselt ellu viia oma ideekaartidel olevad ideed. See meeskonnatööd arendav lahendus nõuab detailidele keskendumist, projektijuhtimisoskusi ja täpsust, ühendades samaaegselt meeskonda ühise eesmärgi nimel töötades.

Vaadake lühikest videot Ahelreaktsiooni kohta ja uurige selle kohta lähemalt.

Negatiivne positiivseks

See tegevus nõuab vähe varustust ja sellel on arengule pigem peegeldav lähenemine. Negatiivne Positiivseks harjutuse põhimõte on märgata häid asju ja õppetunde situatsioonidest, mida me muidu negatiivselt tajuksime. Harjutuse läbiviimiseks peaksid osalised paari võtma teiste meeskonnaliikmetega, kellega nad on jaganud tööga seotud kogemusi, nagu näiteks ühised projektid, ülesanded või tegevused. Seejärel peaks üks paarilistest mainima mõnd negatiivset aspekti nende ühise jagatud kogemuse raames ja nende partner tooma välja selle positiivsed küljed. Pärast seda peaksid paarilised rollid vahetama ja kordama sama asja.

Seda ülesannet on kõige parem kasutada suure meeskonnaga, kes on koos jaganud mitmeid erinevaid kogemusi, kuna see aitab meeskonnaliikmetel üksteist paremini tundma õppida, julgustades samal ajal positiivset mõtlemist ebaõnnestumiste ees. Veelgi paremaks kogemuseks paluge vahetada partnereid peale iga harjutust.

Escape the Maze Team Building - Teams learn problem solving together in a fun way

Põgenemine labürindist

Põgenemine labürindist ühendab GPS-i põhise kaardilugemise mõistatuste ja probleemide lahendamisega, luues interaktiivse ja põneva väljakutse, kus osalised navigeerivad füüsiliselt läbi virtuaalse labürindi, lahendades oma teel vihjete abiga mõistatusi.

See tegevus on ideaalne, et julgustada kõiki meeskonnaliikmeid kaasa lööma. See nõuab osalejatelt suurepärast suhtlemist, juhtimisoskust ja koostööd, arendades neid oskusi läbi võistlusliku tegevuse. Harjutuse jooksul peavad osalised probleemide lahendamiseks ja vihjete leidmiseks rakendama erinevaid oskusi ja ühendama oma õpitud teadmised, et saavutada suurem eesmärk, milleks on hindamatud oskused tagasi töökohal olles.

Vaadake lühikest videot Põgenemine labürindist kohta ja uurige selle kohta lähemalt.

Huvitavad kombinatsioonid

Selle meeskonnatööd arendava harjutuse peamiseks eesmärgiks on meeskonna ühtsus. Huvitavate kombinatsioonide raames kirjutatakse eraldi paberilehtedele üks ese paarist – näiteks ‘sool’ ja ‘pipar’. Igal osalejal on seljale kinnitatud paberileht ja igaüks peab teada saama, mis nad on, küsides teistelt osalejatelt ‘jah’ või ‘ei’ küsimusi. Kui nad on kindlaks teinud, mis nad on, peavad nad üles leidma oma paarilise.

Harjutuse tegelik väärtus tuleb ilmsiks peale seda, kui osalised on üles leidnud enda paarilised ja kui nad peavad arutama, kuidas nad üksteist täiustavad ja millised sarnasused neil on. See meeskonnatöö lahendus rõhutab, kuidas isegi inimesed, kellel on väga erinevad isiksused, on ühel või teisel viisil sarnased. Seda on väga lihtne ja kiire ette valmistada, tehes selle üheks kõige mitmekülgsemaks valikuks selles nimekirjas.

orchestrate!  Individuals learn together the seemingly impossible is possible

Orkestriproov

Orkestriproov mängib inimkonna kaasasündinud kalduvusel piirata ennast selle põhjal, mida me usume, et me oleme võimelised tegema. Orkestriproovi raames peavad osalised tegema koostööd, et õppida mängima instrumenti 90-120 minuti jooksul. Pärast etteantud aja möödumist tuleb kogu meeskond kokku, et mängida ühtse orkestrina kaunist sümfooniat.

Teie meeskonnal aitab sellele tasemele jõuda professionaalsete muusikute meeskond, kes õpetab neile põhitõdesid ning aitab proove teha. Selle meeskonnatöö teeb eriti võimsaks see, et ülesanne tundub alguses täiesti võimatu, muutes tulemuse veelgi tähelepanuväärsemaks, kui teie meeskond sellega lõpuks hakkama saab. See on suurepärane tegevus meeskonna moraali tõstmiseks läbi koostöö ja tagades, et kõik meeskonnaliikmed oleksid aktiivselt kaasatud.

Vaadake lühikest videot Orkestriproovi kohta ja uurige selle kohta lähemalt.

Sõnasepad

Sõnasepad on lihtne ja efektiivne. Paluge oma meeskonnad moodustada kindlaid sõnu, kasutades ainult oma kehasid. Seda harjutust on lihtne kohandada vastavalt meeskonna suurusele. Suuremate gruppide puhul proovige konkreetsete sõnade asemel hoopis lauseid moodustada. Ainukesed asjad, mida edukaks soorituseks vaja läheb on piisavalt vaba ruumi ja kaamera, et lõpptulemusest pilti teha!

Ülesande õnnestumiseks on vaja meeskonnatööd, juhtimis- ja planeerimisoskust, mis teeb sellest suurepärase harjutuse ajurünnaku või koosoleku alustamiseks.

Flat out F1 - Teams learn the joy of competing together as a team

3D Vormel 1

3D Vormel 1 raames peavad meeskonnad mängu panema oma suurepärased organiseerimis- ja planeerimisoskused, kuna nende ülesandeks on ehitada lapikutest papplehtedest elusuuruses Vormel 1 mudelauto. See tähendab hoolikat ja üksikasjalikku mõõtmist ning fokusseeritud meeskonna juhtimist. Selleks, et töötajaid veelgi rohkem arendada, peavad nad peale Vormel 1 autode ehitamist need ka kaunistama ja meeskonna sümboolikaga ehtima. Kõige lõpuks toimub vägev Vormel 1 autode võidusõit ja võitjate autasustamine.

Ülesande iga samm nõuab tõhusat koostööd ja detailset planeerimist, kuna üks vale lõige võib põhjustada suuri probleeme auto struktuuris. Kui olete otsimas kõikehõlmavat ja keerukamat meeskonnatööd arendavat tegevust, on see harjutus mõeldud just teile.

Vaadake lühikest tutvustavat videot 3D Vormel 1 kohta ja tutvuge sellega lähemalt.

Isiklik logo

Teine lühike ja äärmiselt taskukohane meeskonnatööd arendav tegevus on isikliku logo väljakutse. Osalejatel palutakse tühjendada oma taskud sentidest ja muust pudi-padist ning seejärel kasutada neid asju oma personaalne logo loomiseks. Selle tegevuse väärtus ei seisne mitte loovuses, vaid eneseteadvustuses ja avastamises.

Pärast seda kui kõik osalejad on oma isikliku logo loomisega valmis saanud, esitlevad nad seda kogu grupile, selgitades iga selle osa, miks nad selle valisid ja kuidas see neid kirjeldab. Andke välja auhind parimatele ja kõige loomingulisematele logodele, mis kirjeldavad nende omanikke kõige täpsemini. Selle kaudu õpivad meeskonnaliikmed üksteist palju paremini tundma, ilma, et oleks vaja investeerida lugematutesse ressurssidesse või palju aega.

VR team building - The Infinite Loop - Process improvement together

Lõksus virtuaalmaailmas

Kasutades kõrgtehnoloogilisi virtuaalreaalsuse peakomplekte ja keerulisi mõistatusi, kujutab Lõksus virtuaalmaailmas endast suhtlemise, ajajuhtimise ja probleemide lahendamise väljakutset, kus meeskondadel tuleb lahendada terve rida erinevaid mõistatusi, et vabastada virtuaalmaailmas vangis olev noormees. Kuna korraga on lubatud ainult ühel meeskonnaliikmel kanda virtuaalreaalsuse peakomplekti, peitub edu võti lühikeses ja konkreetses informatsiooni jagamises ja samuti ka otsuste langetamises, mida järgmise sammuna ette võtta.

Järsu õppimiskõveraga ja vigadest õppimisele keskenduv Lõksus virtuaalmaailmas programm ei ole sugugi lihtsate killast, kuid on kindlasti äärmiselt tasuv ning nõuab osalejatelt oma parima andmist. Luues keerulisi probleeme, mida saab kergesti rakendada peenes ärimaailmas, on see hindamatu ja äärmiselt kaasahaarav meeskonnatööd arendav programm.

Vaadake lühikest videot Lõksus virtuaalmaailmas kohta ja uurige selle kohta lähemalt.

Kukkuv muna

Viimasena on meil kukkuva muna kaitsmise väljakutse. Kasutades lihtsaid kontori- ja kirjatarbeid, palutakse osalejatel ehitada puur toorele munale, mis seda meetri kõrguselt alla kukutades kaitseks.

See on kuulus meeskonnatööd arendav tegevus, mis nõuab osalistelt eesmärgi saavutamiseks oskuslikku planeerimist, organiseerimist ja piiratud ressursside efektiivset kasutamist. See on lihtne, see on kuluefektiivne ja on tõestatud, et see aitab arendada töötajate oskusi. Mõnikord ei olegi klassikalised lahendused nii halvad.

Loodetavasti on see postitus andnud teile uusi ideid järgmisele meeskonna arendamise tegevuse või programmi planeerimiseks. Catalystis oleme lihvinud oma väljakutseid aastakümneid, et luua uusi ja põnevaid programme, mis arendaksid töötajaid ja oleksid samal ajal ka lõbusad.

Tutvuge ka meie teiste lahendustega või võtke meiega ühendust, kui teil on küsimusi või soovite saada rohkem infot.

Kõik artiklid

Lisamaterjalid