Kogemuslik ärisimulatsioon töötajate integratsiooni päevale

Avaldatud 5. juuli 2018

Miks peaksid ettevõtted oma töötajatele integratsiooni päevi korraldama?

Töötajate integreerimine erinevate tegevuste kaudu parandab organisatsiooni tootlikkust. See on fakt. Seda seetõttu, et inimesed, kes tunnevad üksteist paremini ja teavad, kuidas nad erinevates olukordades (mitte ainult tööl olles) käituvad, on töötavad efektiivsemalt. Neil on paremad suhted ja nad tunnevad üksteist paremini. Mingil moel saavad nad üksteise peale erinevates olukordades loota, mida loomulikult esineb ka töökeskkonnas.

The Tree of Life Experiential Business Game

Mis olid teie peamised mured?

See oli kindlasti osalejate arvu poolest suurim mäng, mida olen eales korraldanud. Olles seda varasemalt teinud kahel korral, kahes erinevas organisatsioonis ja olid need kaks täiesti erinevat kogemust. Esimest korda olin väga mures - seal oli umbes 130 või 150 inimest ja mängu viidi läbi välismaal, täpsemalt Suurbritannias. Osalejad olid kokku tulnud kõikidelt mandritelt. See ei olnud ühtne meeskond, kuid inimesed olid mingil moel omavahel seotud.

Oli palju kõhklusi. Esiteks toimus mäng täielikult inglise keeles, funktsionaalsed meeskonnad olid pärit erinevatest riikidest ja mandritelt. Nii et jah, mul oli palju kõhklusi ja kahtlusi. Kuid mängu käigus selgus, et need mured olid täiesti põhjendamatud. Alguses hakkavad asjad aeglaselt liikuma ja siis on seal see ülimalt dünaamiline etapp, kui kõik hakkavad jooksma ja teavet koguma, kandes endaga kaasas kaarte. Iga laud paneb varem või hiljem paika oma starteegia. Mõnede osalejate juhtimisoskused ilmnevad täiesti loomulikult. See on täielik kaos.

The Tree of Life Experiential Business Game

Miks valida The Tree of Life?

Ma korraldasin erinevaid kohtumisi, n-ö integratsioonipäevi, mis hõlmasid mõningaid füüsilisi tegevusi - sporti. Kahtlemata aitavad need midagi õppida ja on töötajatele kasulikud. Aga mängud olid minu jaoks tõeliseks avastuseks. Esiteks sellepärast, et need võimaldavad meeskonda ühtseks siduda ja teisalt sellepärast, et need on suunatud täpselt nendele valdkondadele, mida ma isiklikult orgnasisatsiooni jaoks väga oluliseks pean. Need avaldasid mulle tõeliselt muljet. The Tree of Life mäng on kombinatsioon integratsioonist ja erinevatest aspektidest ja faasidest, mida iga ettevõte läbib.

Minu jaoks olid The Tree of LIfe mängu põhielementideks töötajate kaasatus ja keskendumine eesmärkide saavutamisele. Väga kiiresti ilmnesid juhtimisoskused ja pädevused kindlates tegevustes. Inimesed elasid oma rolli väga kiiresti sisse ja näitasid ülimalt kõrget energiataset, mida saab mängu lõpus esitletud kokkuvõtte näitel hõlpsasti reaalsetesse elusituatsioonidesse üle viia, olgu selleks kontoritöö või igapäevased situatsioonid.

The Tree of Life Experiential Business Game

Kas The Tree of Life oli ettevõtte väljasõidule sobiv?

Jah. Me viisime The Tree of Life ürituse läbi ettevõtte väljasõidul ja mängust võttis osa 110 inimest. Kõik oli planeeritud väga täpselt ja mäng oli organiseeritud meie väljasõidu peamise eesmärgi ühtse elemendina. Sel momendil rääkisime me väga palju ettevõtte jaoks kõige olulisematest asjadest, kuna olin alles hiljuti liitunud ettevõtte juhina ja me arutasime selliseid põhilisi asju nagu meie eesmärk, väärtused, prioriteedid ja visioon, mida soovime saavutada.

Seejärel tutvustasime juhtkonnana visiooni kõikidele töötajatele ja panime sellele nimeks Double Payback. Mängu viimaseks ülesandeks peale kõiki läbitud etappe oli punktiskoori kahekordistamine. Mäng läks fantastiliselt hästi ja seda mängiti sellise energiaga, et lõpuks õnnestus meil punkte isegi kolmekordistada. See oli imeline üritus, kuna pani kõik uskuma, et kui organisatsioon keskendub oma eesmärkidele ja mõistab oma prioriteete, suudab ta täita oma ülesanded väga kiirelt ja seda isegi piiratud ajaga. Samuti ka seda, et sellisel moel ettevõtte mitte ainult ei saavuta oma visioonis välja toodud tulemust, vaid on võimeline saavutama ka isegi kahe- või kolmekordset ärimahtu võrreldes oma esmase visiooniga. See süstis meie töötajatesse väga palju enesekindlust. Ja kui kui kogu organisatsioon keskendub samale eesmärgile, suudame saavutada kõike, mida soovime.

Kõik klientide lood