Korgikunst

Meeskonnad loovad pudelikorkidest hiiglasliku ühise kunstiteose

1 - 2 tundi
Siseruumides ja väljas
Koostööd arendav
30 - Piiramatu

Kirjeldus

Grupp jagatakse meeskondadesse, kes vastutavad kõik ühe osa eest lõplikus kunstiteoses. Meeskondadele antakse näputäis korke ning mõned juhised, kuid neil ei ole ainugi, milline lõplik kunstiteos välja peaks nägema. Nad peavad tegema koostööd, kasutades kollektiivset loovat mõtlemist, et teha plaan, disainida ja luua pudelikorkidest koosnev mosaiik. Osad meeskonnaliikmed panevad end proovile erinevates fotomõistatustes, et võita meeskonnale kindlat värvi korke.

Ülejäänud meeskonnaliikmed hakkavad kinnitama korke metallist raami külge, et alustada oma meeskonna meistriteose loomist. Kui meeskonnad on oma osadega valmis saanud, paigutatakse kõikide meeskondade tööd kindlasse järjekorda. Ürituse tipphetkeks on see, kui lühikese kokkuvõtte järel pööravad osalised end ümber, et näha ägeda aplausi ja hüüatuste saatel kunstiteoste üllatavat lõpptulemust. Lõpliku kunstiteose saab endaga tagasi kontorisse viia ning seal välja panna, et jääda meenutama meeskonnatöö, usalduse ja koostöö olulisust.

Tõeliselt originaalse kunstiteose loomiseks on võimalik disaini kaasata olulisi sõnumeid või ettevõtte bränd. Suuremate meeskondadega on meistriteose suurus ja värv lihtsalt vapustav!

Õpitulemused

Korgikunst on praktiline viis, et arendada suhtlemisoskust, õppida hindama teiste võimeid ja arendada positiivset hoiakut. Edukaks soorituseks peavad meeskonnad koostööd tegema, et tagada erinevate sektsioonide sümmeetrilisus ja ühilduvus tõeliselt ühtse kunstiteose loomiseks.

Tõhus suhtlemine ja aktiivne kuulamine loovad toetava keskkonna, kus meeskonnaliikmed usaldavad üksteist, aitavad teineteisel ülesandeid lahendada ja elavad üksteise edule kaasa. Ürituse edenedes kasvab arusaam, et iga inimene panustab meeskonda oma oskusi, tugevusi ja võimeid.

Astudes sammu tagasi ning vaadates lõpptulemust, saadakse aru, kui tähtis on mõelda suurele üldpildile.

Saada päring