Lane Crawford uuris väärtusi ja meeskonna dünaamikat

Avaldatud 30. sept 2013

Honkongi jaemüügiettevõte Lane Craworfi personal sai omal nahal tunda ajalehetoimetuse stressirohket ja tempokat tööpäeva, osaledes Esilehe uudis meeskonnatöö harjutuses. Meeskonnatööd arendavale harjutusele andis stardi meie ajalehetoimetaja härra Richie Roads, kes andis osalistele ülevaate, kuidas nad hakkavad looma päris oma ajalehe esikülge vähem kui kolme tunniga!

Lane Crawford Edition, teisisõnu tuntud ka kui „The New News” pandi kokku erinevatest osadest- selles oli nii fakte meeskonnast, eksklusiivseid kõmu-uudiseid, uudisenupukesi, reklaame, ärikonsultatsiooni veerg ja samuti põhiartikkel.

Meeskonnad jagasid omakeskis kiiresti rollid ja otsustasid, kes läheb arvuti õpituppa, kes hakkab informaatoreid otsima, kes hakkab uudiste sisu looma ning kes läheb multikate õpituppa koomiksite loomist õppima. Meie multikate looja härra Larry Feign, kes on eelnevalt töötanud nii Los Angeles Times-is, South China Morning Postis ja The Standardis, õpetas võrsuvatele koomiksiloojatele, kuidas luua ning täiustada oma joonistusi nii, et need oleksid omased ja unikaalsed just Lane Crawordi jaoks.

Seejärel lavastati pressikonverents, kus valitud meeskonnaliikmetel olid volitused esitamaks küsimusi nagu näiteks, mida võib oodata äri kasvu ja suuna teemal. See andis materjali ärikonsultatsiooni veeru jaoks ja mõnel juhul, kui teema oli eriti „kuum”, saadi sealt isegi idee oma põhiartikli jaoks.

Meeskonnatöö harjutus jõudis lõpusirgele, kui esilehe valmimise tähtaeg hakkas kukkuma ning meeskonnad pidid arvutiprogrammi sisestama oma lood ja artiklid. Kogu nende jõupingutus sai elusuuruses A3 formaadis värviliseks ajalehe esileheks, mis pandi vahtplastist tahvlitele ning asetati raamidele, et need kõigile näha oleks. Ürituse võttis kokku meie uudistetoimetaja poolt juhitud sessioon harjutusest õpitust, millega saavad osalejad tagasi töökohal olles tugevamaid tulemusi saavutada.

„Esilehe uudis on väga põnev meeskondlik tegevus, mis hoiab meeskonna motivatsiooni kõrgel ja annab suure rahulolutunde, kui näed enda ees omaloodud ajalehte. Suurepärane harjutus meeskonnatöö, äriliste tulemuste ja innovatsiooni tõstmiseks.” Alison McLaughlin, Lane Crawfordi õppe- ja arendusjuht

Loe lähemalt Esilehe uudis programmi kohta.

Kõik klientide lood