WWF muusikaline meeskonnatöö meistriklass

Avaldatud 3. apr 2017

Ülemaailmse juhtiva vestlusorganisatsiooni World Wide Fund for Natue ehk WWF Hongkongi kontor võttis osa Hongkongis toimunud Music Farmi madala süsinikuemissiooni ning täielikult taaskasutatavate materjalidega BeatsWorki muusikalisest programmist. Üle 100 osalejaga oli see tõeliseks musikaalseks meeskonnatöö meistriklassiks!

Mis toimus?

Rühm jagati väiksemateks, umbes 40-liikmelisteks meeskondadeks ning nad harjutasid erinevaid rütme kasutades plaksutamist, koputamist ning erinevaid liikumisi. Järgmisena pidid nad õppima ning harjutama päris pillidega. Mängu tulid nii suured trummid, tamburiinid, agogo kellad, lehmakellad, sahistid ja marakad. Kogu rühm õppis üheskoos rütmide erinevaid kõlasid ning seejärel jaotati nad vastavalt oma pillidele väikestesse rühmadesse, et harjutada ning täiustada konkreetset rütmi oma pillidega.

Kui väiksemates pillirühmades oldi oma osa täiuslikuseni lihvitud, tulid kõik erinevate instrumentide rühmad jälle kokku ning meie muusikaliste juhtide meeskond õpetas neile vaikseid pause, viietaktilisi pause, vokaalpause, soolopause ja rumbat!

Lõpuks grupeerus kogu organisatsioon ümber ning muutus hiiglaslikuks sambarütmide ansambliks, mille muusikarütmid olid energiat andvad, kaasavad ning inspireerivad.

Tulemused

WWF ei teinud mitte ainult erinevaid helifragmente, vaid korraldas plahvatusliku muusikalise meistriteose! Osalejaid mõistsid kiirelt, et isegi siis, kui nad arvavad, et neil ei ole muusikalist kuulmist, siis piisava harjutamise ja meeskonna toega on võimalik kõigega hakkama saada! Üheskoos pillide mängimise võimsus ja rütmilised helid lõid selles meeldejäävas jagatud kogemuses võimsa ühtsustunde.

Parim kõige selle juures oli see, et kõik muusikariistad olid korduvkasutatavad ning seega ei toimunud mingit raiskamist ja ürituse käigus ei tekitatud jäätmeid.

Kõik klientide lood