CES tähistab 10-aastapäeva 11 riigis

Avaldatud 23. sept 2016

Oma CES osakonna 10. sünnipäva puhul korraldas Continental Engineering Services , kes kuulub Saksamaa autotööstuse hiiglase Continentali alla, ülemaailmse Ava kohver ürituse, millest võttis korraga osa 1188 töötajat 11 linnas, 9 erinevas riigis. Üritust aitasid erinevates riikides organiseerida Catalyst Globali meeskonnatöö võrgustiku partnerid. Ava kohver ürituse raames anti igale meeskonnale lukustatud metallkast, mille sees olid omakorda erinevad lukustatud karbid. Meeskonnad pidid esmalt avama neile antud kasti ning seejärel kõik teised selle sees olevad karbid, lahendades erinevaid mõistatusi ning nuputusülesandeid. Grupi lõppeesmärgiks oli aga mõistatuse lahendamine ja aja peatamine!

Continentali jaoks oli see üritus nagu stseen James Bondi filmist. Continental Engineering Services GmbH tegevdirektor Bernd Neitzel avas ürituse inspireeriva näitemänguga, inspireerides kõiki töötajaid sellest tegevuses osa võtma. Ta selgitas nende missiooni – CESi koduleht oli sattunud James Bondi igavese vaenlase rünnaku ohvriks. Meeskondade eesmärgiks oli taastada James Bondi igipõlise vaenlase, Ernst Stavro Blofeldi poolt häkitud CESi koduleht. Blofield ähvardas 90 minuti pärast kogu nende ettevõtte kustutada! Selle katastroofi vältimiseks peab aga grupp koodi murdma ning nende kodulehe taastama.

1188 osalejat 11 erinevas kohas üle terve maailma - Mehhikos, Shanghais, Banglaores, Vespremis, Timosoaras, Frankfurdis, Nürnbergis, Regensburgis, Ingolstadtis, Toulouses ja Auburn Hillsis - asusid mõistatust lahendama. Kõik meeskonnad hakkasid nuputama, et avada oma kastid. Mõne aja möödudes mõistsid ajaga võidu jooksvad meeskonnad, et mõistatuse lahendamiseks peavad nad teiste meeskondadega koostööd tegema. Tänu taibukale ja loovale mõtlemisele, meeskonnatööle ja koostööle, sai grupp lõpuks mõistatuse lahendatud ning nad päästsid oma kodulehe!

Osalejad Continentalist ütlesid, et neil oli väga lõbus ning nad õppisid tegema koostööd teistes linnades olevate inimestega, kellega nad ei olnud varem koos töötanud. On täiesti tavapärane, et töökeskkonnas, kus erinevad osakonnad on paiknevad erinevates asukohtades, töötatakse pigem omaette ning üksteisega väga ei suhelda, rääkimata parimate praktikate jagamisest ja koostööst. Juhatuse arvates oli Ava kohver suurepäraseks viisiks, kuidas pöörata sellele probleemile tähelepanu läbi kogemusliku õppimise. Selline lahendus andis rahvusvaheliselt tegutsevatele osakondadele võimaluse ühise eesmärgi nimel „koos mängida”. Selline ühine kogemus tuleb tulevikus kindlasti kasuks.

Ava kohver ehk Beat the Box on loodud Markus Ruese ja Rene Witteki poolt, kes on Catalyst Globali Saksamaa partneri Spielgstelter asutajad. Ava kohver on ülemaailmselt ja eksklusiivselt saadaval Catalyst Globali võrgustiku kaudu.

Kui soovite korraldada ülemaailmset üritust või leida Catalysti toodete edasimüüja oma piirkonnas, võtke meiega ühendust: info@catalystglobal.com.

Kõik klientide lood