making the news lane crawford

Lane Crawford uuris väärtusi ja meeskonna dünaamikat

Published on Sep 30, 2013

Honkongi jaemüügiettevõte Lane Craworfi personal sai omal nahal tunda ajalehetoimetuse stressirohket ja tempokat tööpäeva, osaledes Making The News meeskonnatöö harjutuses. Meeskonnatööd arendavale harjutusele andis stardi meie ajalehetoimetaja härra Richie Roads, kes andis osalistele ülevaate, kuidas nad hakkavad looma päris oma ajalehe esikülge vähem kui kolme tunniga!

Lane Crawford Edition, teisisõnu tuntud ka kui „The New News” pandi kokku erinevatest osadest- selles oli nii fakte meeskonnast, eksklusiivseid kõmu-uudiseid, uudisenupukesi, reklaame, ärikonsultatsiooni veerg ning samuti põhiartikkel.

Meeskonnad jagasid omakeskis kiiresti rollid ning otsustasid, kes läheb arvuti õpituppa, kes hakkab informaatoreid otsima, kes hakkab uudiste sisu looma ning kes läheb multikate õpituppa koomiksite loomist õppima. Meie multikate looja härra Larry Feign, kes on eelnevalt töötanud nii Los Angeles Times-is, South China Morning Postis ja The Standardis, õpetas võrsuvatele koomiksiloojatele, kuidas luua ning täiustada oma joonistusi nii, et need oleksid omased ning unikaalsed just Lane Crawordi jaoks.

Seejärel lavastati pressikonverents, kus valitud meeskonnaliikmetel olid volitused esitamaks küsimusi nagu näiteks, mida võib oodata äri kasvu ja suuna teemal. See andis materjali ärikonsultatsiooni veeru jaoks ning mõnel juhul, kui teema oli eriti „kuum”, saadi sealt isegi idee oma põhiartikli jaoks.

Meeskonnatöö harjutus jõudis lõpusirgele, kui esilehe valmimise tähtaeg hakkas kukkuma ning meeskonnad pidid arvutiprogrammi sisestama oma lood ning artiklid. Kogu nende jõupingutus sai elusuuruses A3 formaadis värviliseks ajalehe esileheks, mis pandi vahtplastist tahvlitele ning asetati raamidele, et need kõigile näha oleks. Ürituse võttis kokku meie uudistetoimetaja poolt juhitud sessioon harjutusest õpitust, millega saavad osalejad tagasi töökohal olles tugevamaid tulemusi saavutada.

„Making The News on väga põnev meeskondlik tegevus, mis hoiab meeskonna motivatsiooni kõrgel ning annab suure rahulolutunde, kui näed enda ees omaloodud ajalehte. Suurepärane harjutus meeskonnatöö, äriliste tulemuste ning innovatsiooni tõstmiseks.” Alison McLaughlin, Lane Crawfordi õppe- ja arendusjuht

Loe lähemalt Making The News kohta.

Kõik klientide lood