First Orchestrate! in the Americas

Meeskonna sidumine läbi muusika

Avaldatud 11. märts 2017, autor Alexandra Pett

Eventologyl ning tema partneril Tom Lee Musicul on hea meel teatada oma hiljutisest edukalt läbiviidud Orkestreeri! üritusest. See oli kõige esimeseks korraks, kui see murranguline korporatiivne meeskonnatööd arendav tegevus viidi läbi Ameerika mandril.

Maestra Edette Gagné ja tema professionaalsete muusikute meeskond muutis kõigest 90 minutiga 350 inimest, kellel ei olnud eelnevat muusikalist treeningut, suureks ja võimsaks orkestriks.

Briti Columbias asuvas Whistleris läbiviidaval üritusel jagati suur grupp inimesi väiksemateks instrumentide sektsioonideks, kus igaüks sai endale koha kas viiuli, klarneti, vioola, tšello, löökpillide või tromboonide taga. Professionaalsed muusikud õpetasid iga grupi mängima ühte kõige kuulsamat ja emotsionaalselt võluvat orkestrimuusika viisijuppi.

Osalejad ei pidanud silmitsi seisma ainult uue instrumendi õppimisega väga lühikese aja jooksul, vaid nad pidid ka üksteist kuulama, jälgima oma juhendajat ja treenereid, ning kohandama oma esitust, et see kõlaks kokku kogu ülejäänud grupiga – ja seda kõike muidugi seejuures ka nautides,ütles Tom Lee Musicu õppejuht Ellery Ferguson.

45-minutiliste sessioonide lõppedes tulid kõik grupid uuesti suurde saali kokku, et esitada Maestra juhtimisel ühtse orkestrina muusikapala, mille nad just selgeks õppisid.

Ligi 20 aasta jooksul, mil olen meeskonnatöö arendamisega tegelenud, ei ole ma veel näinud nii emotsionaalset reaktsiooni ühele üritusele. Tuues kõik finaaliks kokku, et mängida pala, mida nad olid üheskoos õppinud, tõi nende silmi rõõmupisarad ning pani nende näod kõrvuni naeratama. Oli täiesti hämmastav näha 350 inimest üheskoos nii harmooniliselt mängimas, kui nad olid õppinud enda jaoks täiesti uue oskuse niivõrd lühikese ajaga, ütles Eventology tegevjuht Alexandra Pett.
Finaalesitus oli täiesti imeline vaatepilt ning sellest jääb mulle igaveseks mälestus, mis mind ikka ja jälle naeratama paneb; pärast esitust ei tahtnud keegi ära minna, vaid kõik tahtsid veel ja veel mängida ning tunda mõnu sellest muusikast, mida nad koos lõid, lisas Ferguson. „Muusika on suurepäraseks viisiks toomaks inimestele rõõmu ning neid ühendamaks. Aga ma arvan, et eelkõige näitab see harjutus just seda, kuidas grupp inimesi on võimelised midagi saavutama, kui nad töötavad koos ühise eesmärgi nimel.

Eventology, mille peakontor asub Squamishis Briti Columbias, omab eksklusiivset litsentsi Catalyst Globali meeskonnatöö lahenduste müümiseks ja korraldamiseks üle terve Kanada. Eventology ehk Catalyst Canada koos teiste Catalyst Globali partneritega üle terve Ameerika mandri jätkab põnevusega selle emotsionaalselt võluva meeskonnatöö harjutuse ning ka paljude teiste maailmatasemel lahenduste pakkumist erinevatel üritustel.

Kõik klientide lood