Muuda oma aastalõpupidu edukaks

Avaldatud 15. okt 2022, autor Esther Daniel

Jõulupeod peaksid olema kogu töötajaskonnale suurepäraseks võimaluseks lõbutsemiseks ning tähistamiseks. Kuigi tihtipeale võivad need personalispetsialistidele parajat peavalu valmistada. Rohkem kui 78% ettevõtte omanikest on kokku puutunud jõulupidudel tekkinud probleemidega. Ettevaatlikud ning läbimõeldud sammud on probleemide vältimiseks hädavajalikud. Arvestades töötajate mitmekesisust ning püüdes leida tasakaalu nende kaasamisega, samal ajal tagades, et töötajad oleksid teadlikud, et sellel osalemine ei ole kohustuslik, on väga keeruline. Pidage meeles, et kõigile ei pruugi meeldida peod ning jõulude tähistamine!

Selgus käitumise ja riietumisstiili osas

Oluline on jagada selgeid juhiseid sobiva käitumis- ning riietumisstiili osas. Jällegi peaks saavutama tasakaalu, olles lõbus korrapidaja, kuid samaaegselt muutes keskkonna sobilikuks, turvaliseks ja kõiki kaasatuks. Kui pakutakse alkohoolseid jooke, tuleks mõelda selle tagamõttele, kaasata baaritöötajad, kes on valvsad võimalike napsiseks jäävate töötajate suhtes ning mitte pakkuda tasuta jooke terve õhtu jooksul. Pidage meeles, et see on kontori jõulupidu, mitte ööklubi! Ja samuti pidage meeles, et alati on keegi, kes ei tarbi alkoholi isiklikel või usulistel põhjustel. Mõelge mõne sisulise tegevuse lisamisele, mis üritust struktureerib ning mis lisaboonusena juhib loomulikul ning vähem autoriteetsel viisil osaliste tähelepanu sobivale käitumisele.

Suhete loomine ja sidemete tugevdamine

Kaugtöö ning kodukontorite võimaluse kasvades on mõnele ettevõttele just jõulude aeg see, kui kogu meeskond saab kokku ning kohtub näost-näkku. Otsige võimalusi suhete loomiseks ning olemasolevate sidemete tugevdamiseks. Meeldejääv aastalõpupidu võib olla otsustava tähtsusega oluliste töötajate säilitamisel. Samuti on see ideaalseks võimaluseks tugevdamaks põhiväärtusi või kiirendamaks suhete arendamist kaasates strateegiliselt koostatud meekonnatöö tegevusi.

Tulemused, ajakava ja asukoht

Kõikide osaliste kaasamiseks ning positiivse tulemuse saavutamiseks on oluline hoolikalt valida tegevused, mis oleksid kooskõlas planeeritud tulemustega. Kui otsite ideed jõulupeo käima saamiseks või vestluste stimuleerimiseks, siis selleks on olemas mitmeid võimalusi. Kui te teete meeskonnatöö pakkujaga järjepidevat koostööd, siis on nad teie meeskonnaga juba tuttavad ja mõistavad teie ettevõtte üldist visiooni ning kultuuri ja tänu sellele on protsessi palju lihtsam. Samuti on oluline panna paika asukoht, osalejate arv ning nende demograafiline taust. Paljud ettevõtted otsustavad näiteks minna välja värske õhu kätte, et läbi viia mõni pidulikuma teemaga GPS-põhine aaretejaht nagu näiteks Sünergiline meeskond. Tubased tahvelarvutil põhinevad viktoriinid Vajuta! ning Quickfire vürtsitavad jõulupidu ning panevad inimesed omavahel suhtlema, naerma ning kiirelt ja samas pingutusteta hindama üksteise erinevaid oskusi. Sõltumata sellest, kas olete väljas või siseruumides, pakuvad need rakendusepõhised programmid kaasahaaravat tegevust, mis aitavad kaotada põlvkondadevahelisi erinevusi. Need on hõlpsasti kohandatavad vastavalt üritusele ja aitavad samuti tugevdada ettevõtte väärtusi.

Andmisrõõm

Võttes arvesse jõuluaja andmisrõõmu, on suundumus ettevõtte sotsiaalse vastutuse ning heategevusega seotud ühisürituste suunas, kus töötajad saavad otseselt aidata kohalikku kogukonda ning väiksemate võimalustega gruppe. Uuringud on näidanud, et töötajad väärtustavad sellist tüüpi algatusi ning neil on kõrgem valmisolek meeskonna tegevustes, millel on üllas eesmärk. Selliseid programme on mitmeid, näiteks vähemkindlustatud perede lastele jalgrataste ehitamine või mänguasjade meisterdamine, minigolfi radade ehitus pakendatud toiduainetest, mis lõpuks jõuavad kohalikku heategevusse, metsa istutamise programmid jpt. Catalyst Global on teinud koostööd ülemaailmse algatusega B1G1 loomaks Go Give programmi. See on lõbus ja äärmiselt kaasav rakenduspõhine meeskonna väljakutse, mille punktid arvestatakse ümber panusteks, mis aitavad kaasa hoolikalt valitud probleemidele üle terve maailma.

Just täpselt selline on meeldejääv jõulupidu!

Võta ühendust

Esther Daniel

Catalyst Global partnerlus-strateegia juht

Vastutab Catalyst Globalis organisatsiooni tõhususe tagamise eest läbi võrgustiku partnerite kaasamise.

Kõik artiklid

Lisamaterjalid