Konkurentsieelis

Võime paigutada ettevõtte tooted või teenused soodsasse turupositsiooni.

competitive advantage

Kliendid ei vaja alati kõige perfektsemat valikut, vaid nad tahavad, et nende valik oleks lihtne. Kliendid viivad toote või teenuse väärtuse vastavusse oma vajadustega. Ettevõtete lõppeesmärgiks on loomulikult saada kliendid kordusoste tegema. Konkurentsieelise saavutamiseks üritavad ettevõtted oma konkurente tõrjuda järjest areneva unikaalsusega, kuid samuti võivad tarbijad teha ka pelgalt impulssoste, sest mingi toode lihtsalt tundub õige olevat. Tüüpiliselt ihaldavad inimesed seda, mis on neile lihtsasti kättesaadav, näiteks on siinkohal turgu juhtivad tooted. Konkurentsieelisega ettevõtted ei taha aga ohtu panna mugavust ning familiaarsust.

Kuidas aga on võimalik konkurentsieelist saavutada? Esiteks, kui sa saad esimesena juhtima ehk oled esimeseks, kes mingit teatud vajadust rahuldab. Teiseks, hinnasta juba varakult agressiivselt, et turuosa võita vähendades seejuures ettevõtte kulusid, kuid saades suurema suhtelise turuosa ning kõrgema kasumlikkuse. Varane turuosa eelis on väga tähtis. Jagades tasuta tooteid või teenuseid võib olla kavalaks taktikaks tarbija harjumuse sisseseadmiseks. Ettevõtted peavad suutma oma tootega ajaga kaasas käia, kuid seejuures peaks igasugu uuendusi läbi viima seesuguselt, et toote või teenuse vana versiooni konkurentsieelis jäetakse uues versioonis puutumata. Vaata ettevõtte sisse, et panna paika väljapoole suunatud protsessid ning inimesed, kellest sõltub klientide kogemus. Samuti on võimalik kliendi kogemust uurida ehk kaardistada klientide vajadused ja soovid ning seejärel analüüsida, kas ettevõte on võimeline neid vajadusi täitma ning seeläbi looma aja jooksul märkimisväärse konkurentsieelise. Kliendid on kõige rahulolevamad, kui kõik äriprotsessid on vastavuses nende vajadustega.

Meeskonna loomise programmid ja kogemuslikud ärisimulatsioonid on tõhusaks meetodiks, kuidas rõhutada oma töötajatele konkurentsieelise olulisust. Need on ka suurepäraseks võimaluseks kohandada käitumist ja mõtteviisi konkurentsieelise suunas.

Heitke pilk nendele Catalysti meeskonnatöö programmidele, mis on suunatud konkurentsieelise teguritele.

Tutvuge meie lahendustega ja andke endast märku,

kui teil on erisoove või soovite alustada

meeskonna hetkeseisu kaardistamisest!

Võtke ühendust

Seotud Näidisjuhtumid