The infinite loop

Avastage virtuaalreaalsusega uus meeskonnatöö maailm

Avaldatud 14. apr 2019, autor Jonathan Hazley

Meeskonnatöö arendamine on alati olnud positiivse töökeskkonna loomise oluliseks osaks. Töötajate julgustamine omavahel koostööd tegema, et õppida ja mõista üksteise tugevusi ja nõrkusi toetava töökeskkonna tagamiseks, toob palju eeliseid. Meeskonnatööd arendavaid lahendusi saab kasutada suhtlemise täiustamiseks, ajajuhtimise parandamiseks või inimestevaheliste kontaktide tugevdamiseks.

networking team building

Miks on vaja meeskonnatööd arendada?

Meeskonnatööd arendavad tegevused loovad vabama keskkonna sotsialiseerumiseks ja suhete loomiseks ning julgustavad töötajaid olema osavõtlikud. Samuti võivad need aidata uutel töötajatel paremini meeskonda sulanduda.

Sellegipoolest võib tihtipeale juhtuda, et kui julgustate vastumeelset meeskonnaliiget sellistes tegevuses osa võtma, on nad keskendunud negatiivsetele aspektidele, nagu näiteks kiirel tööpäeval aja leidmine või lihtsalt soovimatus sotsiaalsetes tegevustes osaleda.

Meeskonnatöö arendamine on suurepärane võimalus meeskonnasisese suhtluse parandamiseks, seega on hea enne ürituse organiseerimist oma töötajatega aru pidada. Küsige neilt, millist kuupäeva või aega nad ürituse toimumiseks eelistavad ning arutage, kuidas organiseerida tööülesanded, et need sündmusel osalemise tõttu unarusse ei jääks. Sunniviisiliselt inimeste kokkutoomine sunnib neid loomulikult keskenduma vastuolule. Selleks, et meeskond oleks kaasatud sündmuse käigus, kaasake neid sündmuse planeerimisse!

Kui praktilisi aspekte pole alati võimalik muut, siis sisuloomesse saate meeskonda alati kaasata. Näiteks sündmuse aeg ja koht võivad olla sõltuvad välistest teguritest, kuid sisu üle saab meeskond otsustada. Näiteks on võimalik välja pakkuda sündmuse ideid või inspiratsiooni erinevatest meeskonnatöö lahendustest ja lasta meeskonnaliikmetel hääletada, millistes tegevustes nad kõige meelsamini osaleksid.

Avatud suhtlus ja selged vastusalad muudavad sündmuse ühisloome mitte ainult võimalikuks, vaid ka eelistatuks, et osalejad oleksid tõepoolest osa sündmusest juba enne selle algust!

Flat out F1

Muutke meeskonnatöö arendamine põnevaks

Traditsiooniliste meeskonnatöö lahenduste asemel peaks teie üritus süstima töötajatesse põnevust. Ideaalis võiks see olla midagi uut või erilist, mis võib pakkuda võistlusmomenti, või üllatavat koostöövõimekust.

Tänapäevaste meeskonnatööd arendavate lahendustega on see kõik võimalik! Meeskonnatöö lahendused on piiritud - alates võidusõidukite, sealhulgas Vormel 1 autode ja regatipaatide ehitamisest kuni ühise meeskonnana orkestrimuusika mängimise ja erinevate põgenemismängudeni.

Meeskonnatöö arendamine peaks olema lõbus! Kui mainite oma personalile meeskonnatöö arendamist, peaks see sütitama neis põnevust ja ootusärevust. Kui teie töötajad saadavad teie teadaannet aga ohete ja oietega, on ehk aeg muuta oma lähenemist meeskonnatööle ja kui võimalik, kaasata sellesse kõik töötajad. Sel moel tunnevad kõik, et nende arvamus on oluline ja seda isegi juhul, kui see on vaid kiire ja lihtne hääletus meelepärase tegevuse poolt.

red alert

Tehnoloogia meeskonnatöö lahendustes

Tänased meeskonnatöö lahendused pakuvad mitmeid võimalusi tehnoloogia sidumiseks erinevate lahendustega. Tehnoloogia aitab luua uusi põnevaid seadeldisi, et digitaliseerida pelgalt füüsiliste või vaimsete väljakutsetega meeskonnatöö lahendused.

Meie koostööl põhinev meeskonnatöö lahendus Häire on suurepärane näide tehnoloogial põhinevast mängulisest meeskonnatöö lahendusest. Igale meeskonnale antakse kast kuue tehnoloogial põhineva mõistatusega, mille nad peavad lahendama, et peatada süsteemi hävitav arvutiviirus. Kuna ülesande lõplikuks lahenduseks on vaja täita kõikides kastides olevad ülesanded, peavad meeskonnad pead kokku panema ning tegema koostööd, et viirus kahjutuks teha.

Mäng arendab erinevaid oskusi, nagu strateegiline mõtlemine, ajajuhtimine ja innovaatilisus, kuigi olles täielikult haararud tehnoloogiamõistatuste lahendamisse, ei mõtle osalejad konkreetsetele oskustele, vaid naudivad protsessi. Oskuste areng ilmneb aga tegevuse järel toimuva arutelu ja edasiste töiste ülesannete lahendamise käigus, mil meetodi vältel saadud kogemused igapäevasteks oskusteks muutuvad.

The infinite loop

Järgmine samm meeskonnatöö arendamises

Kutsume teid proovima meeskonnaürituste tulevikku - virtuaalreaalsust.

Virtuaalreaalsusel põhinev meeskonnatöö lahendus võimaldab töötajatel astuda täiesti uude, digitaalsesse maailma, kus reeglid muutuvad. Virtuaalreaalsuse mängud on välja töötatud selliselt, et need võimaldavad teil lennata, 3D-s värvida, maakera peal seista või kogunisti tulevikku reisida. Sellel on piiramatult võimalusi!

Virtuaalreaalsus on meeskonnatöö lahendustes samm edasi ja teie töötajad ootavad kindlasti juba suure põnevusega, et proovida meie kõige ebatavalisemat meeskonnatööd arendavat üritust. Kui tavapärased VR-lahendused pakuvad pigem individuaalset kogemust, siis Lõksus virtuaalmaailmas on just meeskondade arendamiseks välja töötatud! Nii on protsessi kaasatud kogu tiim ning arenguvõimalused ulatuvad omavahelise suhtluse paranemisest lean-põhimõtete juurutamiseni meeskonnas.

The infinite loop

Lõksus virtuaalmaailmas – virtuaalreaalsusel põhinev meeskonnatöö lahendus

Lõksus virtuaalmaailmas on meie uhiuus virtuaalreaalsusel põhinev (VR) meeskonnatöö lahendus. See on suurepärane viis julgustamaks nii individuaalseid kui ka meeskonnaoskusi erinevates valdkondades, nagu näiteks suhtlemine, koostöö, konfliktijuhtimine, strateegiline mõtlemine, kaasamine ja ajajuhtimine.

Osalejad jagatakse võistkondadesse ja nad asuvad töötama n-ö heade häkkeritena (white-hat hackers). Neile on antud ülisalajane missioon, mille raames peavad nad hüppama virtuaalmaailma, et päästa sinna vangi jäänud tegelane.

Meeskondadele antakse ainult üks VR peakomplekt, mille abil saab virtuaalmaailma külastada ainult üks meeskonnaliige korraga. Virtuaalmaailmas olles peab peakomplekti kandja kirjeldama oma meeskonnakaaslastele end ümbritsevat. Üheskoos püüavad nad lahendada pärismaailmas olevaid mõistatusi, et avada uksed ning päästa virtuaalmaailma lõksu jäänud mees.

The infinite loop

Broneerige oma järgmine meeskonnaüritus

Kui teie töötajad ei ole kunagi varem kogenud virtuaalreaalsust või kui soovite lisada põnevust ja ootusärevust oma meeskonnaüritusele, siis on see üritus just teie jaoks!

Virtuaalreaalsus on küll järk-järgult tarbijasõbralikuks muutumas, kuid paljusid inimesi heidutab endiselt selle kõrge hind ja vajadus professionaalse varustuse järgi. Meie virtuaalreaalsusel põhinev meeskonnatöö lahendus võimaldab teie töötajatel kasutada fantastilisi tehnoloogilisi vahendeid, omandades samas väärtuslikke oskusi ja julgustades ülimalt olulist isiklikku arengut.

Kui olete huvitatud VR-põhise meeskonnatöö arendamise tegevuse broneerimisest või soovite saada rohkem informatsiooni meie teiste tehnoloogiapõhiste meeskonnaürituste kohta, võtke ühendust meie meeskonnaga.

Jonathan Hazley

Team Challenge Company peadirektor

Kirglik unikaalsete meeskonnatöö programmide arendamises, disainimises ja läbiviimises, et arendada ettevõtete meeskondi kogu Suurbritannias.

Kõik artiklid

Lisamaterjalid