Kaks hõimu

Meeskonnad ehivad end hõimusümboolikaga ja võistlevad põlisrahvaste olümpiamängudel.

2 - 4 tundi
Väljas
Võistluslik / koostööd arendav
20 - Piiramatu

Kirjeldus

Alustuseks tuleb jagada kogu grupp kaheks vastasmeeskonnaks ehk kaheks hõimuks - üks punane ja üks sinine hõim. Seejärel loob iga hõim võrdse arvu alameeskondi. Tegevus hakkab pihta soojendusega, kus meeskonnad loovad endale erilise hõimusümboolika. Kui meeskonnad on end sümboolikaga ehtinud, hakatakse seejärel üks-ühele vastashõimu alameeskondadega võistlema. Alameeskondade kogutud punktid lähevad hõimu kogupunktide arvestusse. Edu võtmeks on strateegia - reeglid võimaldavad meeskondadel panna mängu oma tugevused, lastes valitud mängijatel osade võistluste ajal puhata, lastes neil säästa energiat väljavalitud tegevusteks.

Lõpptseremoonial astuvad punane ja sinine hõim vastamisi Haka turniiril. Tseremoonial kuulutatakse välja kõige parema tulemuse saavutanud alameeskonnad iga väljakutse lõikes ning samuti ka üldvõitjaks tulnud hõim. Seejärel tulevad mõlemad hõimud kokku, et tähistada oma saavutusi.

Õpitulemused

Osalistele tutvustatakse traditsioonilisi spordialasid osalust, kaasatust ja vastastikust austust julgustavad viisil. Kõigil on võimalus osaleda ja anda oma panus nii alameeskonna kui ka kogu hõimu edusse - erinevaid rolle leidub kõigile! Liikumapanev harjutus arendab meeskondade dünaamikat, pakkudes samal ajal osalistele palju lõbu. Edu võtmeks on strateegia - reeglid võimaldavad meeskondadel panna mängu oma tugevused, lastes valitud mängijatel osade võistluste ajal puhata, säästes nende energiat eelistatud tegevusteks.

Harjutus on disainitud julgustamaks mistahes füüsiliste võimetega inimestel osaleda lõbusas ja toetavas keskkonnas. See liikumapanev meeskonnatööd arendav tegevus keskendub ausameelsusele, kaasatusele ja vastastikusele austusele. Kahe hõimu omapärane formaat loob mängulise õhkkonna, tutvustades osalistele traditsioonilisi spordialasid, millega nad muidu oma elus ei pruugi kokku puutuda.

Seotud soovitus

See nutikalt ülesehitatud lahendus oli aktiivne ning kaasav. See aitas kaasa meeskonnatöö arendamisele ning õhutas sõbralikku konkurentsi, luues tugevaid ning püsivaid sõprussuhteid.

Centrica

Saada päring